خانه / کابل جوش / فروش کابل مسی جوشکاری

فروش کابل مسی جوشکاری

این روزها تهیه آسان کابل جوشکاری با هادی مس خالص برای مشتریان به یک مسئله تبدیل شده است. ما اینجا هستیم تا با تضمین خلوص هادی، مرغوب ترین کابل مسی جوشکاری را تقدیم شما نماییم.

کابل جوش نسوز

چرا هادی کابل جوش باید مسی باشد؟

وقتی به کاربرد این کابل نگاه می کنیم متوجه می شویم که انتقال جریان بالای مورد نیاز عملیات جوشکاری اولین انتظاریست که از این کابل می رود. در این شرایط بهترین انتخاب، کابل با هادی مسی خواهد بود که از ظرفیت آمپری بالایی برخوردار است. به بیان دیگر، رسانای مس در قیاس با بسیاری از فلزات قادر خواهد بود در سایز کمتر جریان بیشتری را منتقل نماید.

آیا همه کابل های جوشکاری مسی هستند؟

افزایش قیمت مس متاسفانه موجب شده تا برخی از تولید کنندگان از مس خالص برای ساخت کابل جوشکاری استفاده نکنند و از این طریق قیمت تمام شده محصول را کاهش دهند. در این کابلها ممکن است هادی آلومینیومی با روکش مس یا دیگر ترکیبها به کار رفته باشد.
بدیهی است که چنین کابل هایی نمی توانند جریان مورد نیاز جوشکاری در سایز تعریف شده را به خوبی منتقل کنند و دو رخداد زیر نتیجه انتخاب و بهره برداری از کابل جوش با رسانای ناخالص خواهد بود :

 1. افت ولتاژ بیش از حد مجاز
 2. افزایش قابل توجه دمای روکش کابل در حین عملیات جوشکاری یا اصطلاحا داغ کردن کابل

در کنار این موضوع، گروهی دیگر از کابلهای جوش دارای هادی مسی هستند؛ اما سایز آنها کمتر از مقدار درج شده بر روی روکش و بسته بندی بوده و مس کمتری در ساختشان به کار رفته است. عواقب به کار بردن این کابلها هم مشابه کابلهای غیر مسی خواهد بود.

کابل مسی جوشکاری

مشخصات هادی در کابل مسی جوشکاری

 • استاندارد مرجع تولید هادی مسی : IEC/BS EN 60228 و ISIRI 3084
 • کلاس هادی : سوپر افشان یا کلاس 6
 • بیشینه قطر هر تار مسی : 0.21 میلیمتر تا از این طریق تعداد رشته های مس افزایش یافته و هادی منعطف تر گردد
 • سایزهای هادی : 16×1، 25×1، 35×1، 25×1، 35×1، 50×1، 70×1 و 95×1 (n×mm²) سایزهای بالاتر مطابق سفارش قابل تولید خواهند بود.
 • حداکثر مقاومت هادی :جدول حداکثر مقاومت هادی مسی

روکش کابل جوش باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

افزون بر هادی، جنس روکش کابل جوش نیز در عملکرد و طول عمر آن تاثیر غیر قابل انکاری دارد. در برخی از کابلهای جوش برای کاهش قیمت از روکش پی وی سی استفاده شده است که چندان مناسب این کاربری نیست. روکش کابل جوشکاری بهتر است از ویژگی های زیر برخوردار باشد :

 1. انعطاف پذیر باشد
 2. در مقابل کشش و سایش مقاوم باشد
 3. محدوده دمای کار گسترده تری داشته باشد (20- تا 85+ سانتی گراد) یا در اصطلاح بازار نسوز باشد
 4. ضخامت کافی داشته باشد (نه کمتر که زود آسیب ببیند و نه بیشتر که بخواهد سایز کابل را بزرگتر جلوه دهد)
 5. در مقابل رطوبت و مواد نفتی استحکام نسبی خوبی داشته باشد

کابل های جوش مرغوب برای دست یابی به خصوصیات بیان شده دارای روکشی ساخته شده با یکی از دو گروه مواد زیر هستند :

 • آمیزه های لاستیکی
 • آمیزه های ترموپلاستیک الاستومر یا به اختصار TPE

از این کابل ها می توانید با خیالی آسوده به عنوان کابل انبر و اتصال دستگاه جوشکاری با قوس الکتریکی دستی و همین طور کابل رابط روبات های جوشکاری در خطوط مونتاژ کارخانه ها استفاده نمایید.

جدول جریان کابل مسی جوشکاری

حال با فرض دمای محیط 25 و حداکثر دمای مجاز هادی 85 سانتیگراد، جریان مجاز سایزهای گوناگون کابل جوش مسی را در درصدهای مختلف از یک سیکل 5 دقیقه ای با جدول زیر اعلام می نماییم :جریان مجاز کابل جوشکاری

البته علاوه بر جریان مجاز باید به افت ولتاژ هم توجه کنیم. با افزایش طول کابل، افت ولتاژ در زمان بهره برداری افزایش می یابد و ممکن است نیاز باشد برای کنترل این موضوع از سایز بالاتر استفاده نماییم.

فروش کابل جوش تمام مس

برای آن که صنعتگران و همکاران گرامی بدون نگرانی بتوانند کابل جوش مسی را تهیه نموده و از تمام مس بودن هادی آن مطمئن باشند؛ با طرح تضمین مرغوبیت این محصول به استقبال سفارشهای شما آمده ایم. اگر کابل های جوشکاری درجه یک ارائه شده از سوی مرکز ما دارای یکی از عیوب زیر باشند، آن را از شما پس خواهیم گرفت و هزینه آن مسترد خواهد شد :

 • سایزی کمتر از آنچه بیان شده است
 • ناخالصی در هادی
 • کم بودن وزن کابل در واحد طول
با نامیرا کابل آسوده و مطمئن انتخاب کنید…
ارتباط با واحد فروش نامیرا کابل :
شماره تماس : 09120471420
ایمیل : info@namiracables.com

مطلب پیشنهادی

کابل جوش اردستان

قیمت کابل جوشکاری نسوز

کابل جوش نسوز مجهز به روکش با تحمل حرارتی بالاتر از PVC بوده و از …

Call Now Buttonمشاوره و خرید